Daria na końcu świata2024-06-13
     Spotkanie było szczególne dlatego, że Pani Daria jest absolwentką naszej szkoły.  Z zawodu jest stomatologiem i pochodzi ze Świętna, a obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu. Prelekcja rozpoczęła się od pokazania pierwszych podróży z okresu dzieciństwa i czasów szkolnych po swojej Małej Ojczyźnie, przedstawiającej cudowne krajobrazy i niosącej mnóstwo piękna pod warunkiem, że ma się otwarte oczy i chce się oglądać świat.
     Pani Daria z prawdziwą fascynacją zabrała uczniów w swoją pionierską daleką wyprawę po Australii, Indonezji, Sri Lance, potem po Egipcie, wyspach Galapagos prezentując niezwykły świat organizmów żywych z różnych regionów świata. Szczególne wrażenie zrobiły na nas historie z rekinami, krokodylami, kangurami. Opowiadała o wielu przygodach i ludziach, których poznała podczas swoich wypraw. Prezentacja zawierała również podróże po Europie oraz naszym pięknym kraju. Podróżniczka uświadomiła uczniom, że można wszystko jeśli tylko ma się marzenia i chce się je realizować. Podkreśliła również, że w zdobywaniu świata potrzebna jest sprawność fizyczna oraz umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Uczniowie uczestnicząc w tej niezwykłej lekcji biologii i geografii mogli poczuć piękno naszej planety i zobaczyć kobietę z wielką pasją, której korzenie sięgają naszej Małej Ojczyzny.