Poznajemy bohatera lektury
2024-05-10
   Pierwszy projekt edukacyjny w ramach NPRC 2.0 przeznaczony dla uczniów klas III został zrealizowany. Wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu przyświecało hasło: "Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć". Uczniowie klasy III b zamienili się w prawdziwych chemików, a"POZNAJEMY BOHATERA LEKTURY"- na podstawie książki Julity Grodek "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie"- Sylwetka Noblistki Marii Skłodowskiej - Curieinspiracją do "przeprowadzenia" doświadczeń i badań była książka "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie" autorstwa Julity Grodek. Dzieci poznały wiele faktów z życia noblistki Marii Skłodowskiej - Curie. Ta książka pomaga poznać bliżej Marię i jej życie od dzieciństwa aż do momentu, kiedy poświęcając swoje zdrowie dokonała wielkiego odkrycia, które do dziś pomaga ludziom w walce z rakiem. W uznaniu za osiągnięcia, jej imieniem nazwana została niejedna szkoła i instytucja naukowa, a jej wizerunek znajduje się na banknotach kolekcjonerskch i znaczkach pocztowych.
      Uczniowie klasy III a i III b stworzyli piękne LEKTURNIKI oraz tematyczne PUDEŁKA. Po zapoznaniu się z wydarzeniami przedstawionymi w książce, trzecioklasiści wypełnili zadania w lekturniku, zaprojektowali własne okładki i pudełka, wykazując się dużą pomysłowością i kreatywnością. Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną o życiu słynnej fizyczki i"POZNAJEMY BOHATERA LEKTURY"- na podstawie książki Julity Grodek "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie"- Sylwetka Noblistki Marii Skłodowskiej-Curie chemiczki, dwukrotnie uhonorowanej Nagrodą Nobla. Z pewnością lektura o "Manii" na długo zapisze się w pamięci uczniów klas III. Nic więc dziwnego, że tak łatwo wpaść w manię na temat Manii!

GALERIA: Poznajemy bohatera lektury

pobierz zdjęcie 2wynik_(1715497807).jpg.jpg